top of page
moczerski3n.jpg

Konkurs o Nagrodę Historyczną m.st. Warszawy im. Kazimierza Moczarskiego rozpoczęty!

Od dziś można już zgłaszać książki do Nagrody Historycznej m.st. Warszawy im. Kazimierza Moczarskiego. Czekamy do 29 maja na książki dotyczące historii Polski od 1918 r. do współczesności, wydane w 2021 r. Laureat/laureatka otrzyma 50 tysięcy złotych oraz statuetkę.


Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie książki w wersji elektronicznej (w formacie epub, mobi lub PDF) na adres: nagrodamoczarskiego@dsh.waw.pl i/lub trzech egzemplarzy papierowych na adres: Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20, 00-324 Warszawa, z dopiskiem: „Nagroda Moczarskiego". Przed wysłaniem książek prosimy o kontakt e-mailowy.


Nagroda Historyczna m.st. Warszawy im. Kazimierza Moczarskiego

Nagroda, ustanowiona w grudniu 2018 r. uchwałą Rady m.st. Warszawy, jest kontynuacją powstałej w 2009 r. nagrody za najlepszą książkę poświęconą historii Polski – od odzyskania niepodległości w 1918 r. do czasów współczesnych. W konkursie mogą startować autorskie prace historyczne (pierwsze polskie wydanie książki autora polskiego i pierwsze polskie wydanie przekładu autora zagranicznego), dzienniki i pamiętniki oraz edycje źródłowe. Z uwagi na cel konkursu, którym jest popularyzacja książki historycznej, oraz osobę patrona, autora słynnych „Rozmów z katem", organizatorzy liczą na zgłoszenia książek nie tylko ściśle naukowych, ale też adresowanych do szerokiego grona czytelników.


To jedna z najważniejszych nagród historycznych w kraju, a jej laureatami byli m.in. Karol Modzelewski, Timothy Snyder, Marcin Zaremba, a w ubiegłym roku Grzegorz Piątek.


תגובות


bottom of page